ALDIRMA GÖNÜL MÜZİKALİ

Depremden etkilenen çocuklar için

Ferhat Göçer, Aldırma Gönül Müzikali ile 31 Mart 2023'te Zorlu PSM'de izleyici karşısına çıktı. Sabahattin Ali’nin heyecanları, aşkları, hüzünleri, hasretleri; kısaca hayatından kesitlerinin sahnelendiği gösteride, sanatçının şiirlerinden bestelenmiş sevilen şarkılar söylendi. Lions ve Kültürel Dönüşüm Derneği katkılarıyla kapalı gişe gerçekleşen müzikalin geliri, depremden etkilenen çocukların acil ihtiyaçlarının giderilmesi için UNICEF Türkiye'ye aktarıldı.

Birlikte güçlüyüz

Depremden etkilenen çocuklar için geliri UNICEF Türkiye'ye bağışlanan müzikal, birbirinden değerli paydaşların emekleriyle var oldu. Gönüllülük yaşamımız boyunca bizimle kalacak anılardan birkaçı:

Ferhat Göçer

Tek kişilik dev performansıyla sahneyi dolduran ve izleyicisine unutulmaz anlar yaşatan UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi Ferhat Göçer, basın bildirisinde ve sosyal medya gönderilerinde Lions'a önemli bir yer verdi.

Gecenin sonunda Lions adına Lion Füsun Başak'ı, Kültürel Dönüşüm Derneği adına Zafer Kozanoğlu'nu ve UNICEF adına Feyza Bozok'u sahneye davet eden Ferhat Göçer, salonda duygulu anlar yaşattı.

"

Bu geceden elde edilecek olan geliri, Lions ve Kültürel Dönüşüm Derneği ile birlikte, depremden etkilenmiş çocuklarımız için, onların rehabilitasyon ünitelerinde kullanılmak üzere, UNICEF'e bağışlama kararı aldık. Bu ekipler bugün aramızda, onları sahneye davet etmek istiyorum. Bu buluşmamızın en büyük, en mutlu, en güzel, en anlamlı vesilesi onlar.

Ferhat Göçer

Zorlu PSM

Zorlu PSM’nin girişinden başlayan ve üç katlık fuaye alanından görülen ana ekrandaki Afet Yardımında Lions Yanımda Siz De Bugün Aramıza Katılın görseli on saatlik döngü boyunca ücretsiz gösterildi. 

Geceye özel tasarlanan görsel, Lions Marka Varlıkları ve Lions Marka Kılavuzu uyarınca üretildi.

"

Avrupa'nın en büyük ve en donanımlı performans sanatları merkezlerinden birinde Lions'u tanıtmak muhteşem bir duyguydu. UNICEF ve dünya devlerinin yer aldığı ekranda, Lions olarak biz de vardık. Bu dev görselin bilgi, tasarım ve tekniğinde bana güvenen proje ortağı kulüplere ve projede emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Lion Alper Koçulu

Kültürel Dönüşüm Derneği

Kültürel Dönüşüm Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi olan Lion Feyza Bozok, üç sivil toplum kuruluşu arasında eşsiz bir uyum yakalanmasını sağladı.

"

Hep birlikte çok güzel bir gurur ve birlikte başarmanın, geleceğe umutla bakmanın mutluluğunu yaşadık. Projede emeği geçen herkese teşekkürler. Füsun Başkan'ın sahnede dediği gibi: Bizi izlemeye devam edin! İyi kalpler attığı sürece gönüllülükte hayat bizi hep bir araya getirecektir.

Feyza Bozok

UNICEF

UNICEF Türkiye Milli Komitesi, Aldırma Gönül Müzikali için hazırlanmış özel teşekkür belgesini gecenin sonunda Ferhat Göçer'e, Lions'a ve Kültürel Dönüşüm Derneği'ne takdim etti.

"

Kültürel Dönüşüm Derneği'ne, UNICEF'e ve salonun dolmasına katkı sağlayan tüm Lions kulüplerine sonsuz teşekkürler ediyoruz. Biz birlikte çalışmayı çok sevdik. Sırada ikinci projemiz var! lionsafet.com diyoruz.

Lion Füsun Başak

Cumhuriyet Yıldızları

LİAY Vakfı bursiyeri otuz bir üniversite öğrencisi, müzikalin özel konuğu oldu.

Bir Lions vakfı olan LİAY Vakfı'nın bursiyerleri, 2009'dan bugüne Cumhuriyet Yıldızları adını taşıyor.

"

Cumhuriyet Yıldızları sayımızın 2022-2023 hizmet yılında bin öğrenciyi aşması nedeniyle en içten teşekkürlerimizle...

Lion Ali Rıza Değer, Geçmiş Genel Yönetmen

Lions

İstanbul Anadolu Yakası Lions Kulüpleri içinde bir bölge projesi olarak başlayan ve on altı Lions kulübünün ortaklığıyla sonuçlanan gecede, Türkiye Lions Kulüpleri Konsey Başkanı Tuba Tengiz Yılmaz'ın takdiri ve takdimiyle, Ferhat Göçer'e Türk Lions Vakfı Fahrettin Kerim Gökay Hizmet Gönüllüleri Ödülü verildi. 

"

Sanata, sanatçıya desteğe, toplum yararına yaptıkları işlerle öncü ve örnek olmalarına... Ben değil BİZ ile Lions'u kucaklamaya, verdiğiniz değerli fırsat ve sevgiyle el ele vererek her şeyi başarabileceğimiz inancını bir kez daha bizlere gösteren 12. Bölge kulüplerimize, proje ortağı kulüplerimize ve emeği geçen tüm dostlarıma yürekten teşekkür ederim.

12. Bölge Başkanı Lion Aynur Odabaşı

#LionsYanımda

Dünyanın ve ülkemizin dört bir yanındaki üyelerimiz sahaya inerek, bağış yaparak, koordinasyon sağlayarak, fotoğraf ve video belgeleyerek, teknik destek vererek ve daha bir çok özveriyle afet yardımı çalışmalarımıza hizmet ediyor. Aldırma Gönül Müzikali projesinde yer alan Lions, Leo-Lions ve Leo kulüplerimizi Kulüpler Arası Ortaklık bölümünde okuyabilirsiniz.

Projenizi Yayınlayalım

Hizmet anılarımız

Yeleğin Gücü

Zorlu PSM'deki sarı yelekli Lionları gören ve diğer bir etkinlik için mekanda bulunan Denizli Çınar Lions Kulübü üyeleri, "Biz de Lionuz!" diyerek İstanbul'da yaşayan hizmet arkadaşlarıyla tanıştı.

Yavru Aslanlar

Denizli'den gelen çiftlerin çocuklarını gören Lion Neşe Başak Güner, genç ailelere Yavru Aslan Programı'nı anlattı. Ve ayrıntılı bilgi için programın Ege-Batı Akdeniz Lions Kulüpleri görevlisi Lion Ömer Yöntem'e yönlendirdi.

Eski Dostlar

Lion olmayan büyük bir arkadaş grubu "Bundan sonra ne var? Hepsine katılacağız." diyerek Lion Aynur Odabaşı'nın yüzünü güldürdü. Yeni destekçilerimiz yolda!

Üye Adayları

İki genç hanımdan da ziyaret alan Lion Aynur, "Evvelki yıllarda bir Leo kulübüne davet almıştık. Fakat o dönem olmadı. Ne büyük hata yapmışız. Burada sizlerle olmak istiyoruz." sözlerini duymanın mutluluğunu yaşadı.

Lions'a yeni misiniz?

Kulüpler Arası Ortaklık

PROJE ORTAĞI KULÜPLER

Yönetim // 100. Yıl Altın Lions KulübüÇamlık Sahil Lions KulübüÇemenzar Lions KulübüDalyan Marina Lions Kulübü

Katılım // Acıbadem Beylerbeyi Lions KulübüBurgazada Lions KulübüÇamlık Sahil Lions KulübüÇatalçeşme Lions KulübüKadıköy Lions KulübüKalamış Körfez Lions KulübüKartal Lions KulübüKuzguncuk Lions KulübüMühürdar Lions KulübüSuadiye Lions KulübüYeşilbahar Lions Kulübü

Cumhuriyet Yıldızları // Çamlık Sahil Lions Kulübü • Çemenzar Lions Kulübü • Kuzguncuk Lions Kulübü • Suadiye Lions Kulübü • Yeşilbahar Lions Kulübü

Pazarlama // 100. Yıl Altın Lions Kulübü • Dalyan Marina Lions Kulübü • Salacak Lions Kulübü

Düzeltme ve ekleme için lütfen BİZE YAZIN.

ÜYELER VE GÖREVLİLER

Genel Birimler // Proje Lideri Lion Füsun Başak • STK Koordinasyonu Lion Feyza Bozok •Koordinasyonu Lion Aynur Odabaşı 12. Bölge Kulüpleri Başkanı • Lion Funda Baş 100. Yıl Altın Lions Kulübü Başkanı • Lion Fisun Sertçekiç Çamlık Sahil Lions Kulübü Başkanı • Lion Canan Zihnioğlu Çatalçeşme Lions Kulübü Başkanı • Lion Hüseyin Kösoğlu Çemenzar Lions Kulübü Başkanı • Lion Sibel Zorlu Özkaya Dalyan Marina Lions Kulübü Başkanı • Lion Oğuzhan Yıldız Kadıköy Lions Kulübü Başkanı • Lion Fatih Karaca Kalamış Körfez Lions Kulübü Başkanı • Lion Pelin Can Kartal Lions Kulübü Başkanı • Lion Alptekin Çaltık 100. Kuzguncuk Lions Kulübü Başkanı • Lion Şehnaz Kocaoğlu Mühürdar Lions Kulübü Başkanı • Lion Mehmet Karadağ Suadiye Lions Kulübü Başkanı • Lion Şahinder Duman Yeşilbahar Lions Kulübü Başkanı                

Özel Birimler // Pazarlama Lion Alper Koçulu Fotoğraf Lion Esin Fendal Cumhuriyet Yıldızları İlknur Haşıloğlu Turan 118Y YÇ LİAY Koordinatörü Hukuk Denetimi Lion Ethem Alkan 118 ÇYÇ Ulusal Hukuk Komisyonu BaşkanıBasın ve Halkla İlişkiler Denetimi Lion İnci Otman 118 ÇYÇ Ulusal Basın Komisyonu BaşkanıÖdül Lion Tuba Tengiz Yılmaz 118 ÇYÇ Konsey Başkanı

Düzeltme ve ekleme için lütfen BİZE YAZIN.